Blog > Komentarze do wpisu
Harlan Coben - Najczarniejszy strach

Myron Bolitar nagle dowiaduje się, że jest ojcem, a jego syn choruje na białaczkę i potrzebuje przeszczepu. Niestety, dawca zniknął, a Myronowi przychodzi go odnaleźć. Jednak na małego Jeremy'ego czyha przestępca "Siej Ziarno". Myron musi rozwiązać zagadkę, zanim stanie się coś złego...

Hmm... I cóż by tu rzec? Harlan Coben. Harlan Coben - autor Nie mów nikomu i Jedynej szansy, niepowtarzalnych, idelanych, misternie dopracowanych powieści też ma gorsze dni. O czym świadczy właśnie ta książka. Która opiera się wyłącznie na dialogu, co jest bardzo denerwujące. I żeby jeszcze te rozmowy były jakieś chwytające, przyciągające uwagę... Nie, przepraszam. Przciągają uwagę. Swoją głupotą. Żałosne, banalne powiedziałabym, wypowiedzi bohaterów - aż czasami nawet zastanawiałam się, czy autor nie ma jakichś problemów seksualnych. Ale honor zwracam, wolno mu pisać w ten sposób. Może nieprzeciętnemu czytelnikowi się to podoba.

Fabuła jest ciekawa, nienaciągana, Coben dobrze wymyśla zagadki i snuje opowieść. Pod koniec wydaje się nieco chaotyczna. Dłuższa książka, gdzie byłoby więcej opisów, nie byłaby w tym wypadku taka zła... Myślę, że Harlana po prostu stać na więcej.

Jeśli ktoś zacznie przygodę z Cobenem od Najczarniejszego strachu, autor wyda mu się przeciętniakem. Wcale tak nie jest, niech czytelnik się nie zraża. Nie polecam tej książki jako pierwszej, przeczytajcie na przykład Nie mów nikomu. Tam pan Harlan pokazał, co potrafi. A tej powieści daję pięć punktów na dziesięć.

wtorek, 29 marca 2011, marchefwbutonierce

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: jimmy, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/05/10 22:02:25
Głowna wada: nie wciąga. Ale czyta się szybko i przyjemnie. Masz rację, nie jest to wybitna książka na miarę Nie mów nikomu, ale jest... ok. ;d
-
2011/05/14 19:29:38
Ja to właśnie czytam i to pierwsza książka tego autora jaką mam okazję czytać.
Zawsze słyszałam dobre opinie o kryminałach tego autora.
-
2011/05/16 22:02:12
Jak do tej pory czytałam Cobena "Jedyną szansę" i "Nie mów nikomu". Te kryminały były naprawdę świetne i porywające, misternie dopracowane. Później przeczytałam "Najczarniejszy strach"... To nie jest jego najlepsza powieść.
Inne naprawdę mam chęć przeczytać, ta nie podobała mi się. :)